Lastest. Teadlikult.

Kuidas kasvatada üles 20-minutiga päevas terved ja õnnelikud lapsed?

Ma ei ole ema, kes teab täpselt, mida tegema peab, kellel oleks aega lastega mängida ja joonistada. Mul ei ole alati kodu korras, lapsed puhtalt riides ja uhke praad laual. Ma ei ole oma lapsi kasvatanud. Nad on ise kasvanud.

Paulo Coelho kirjutas Alkeemikus, et lapsed teavad juba sünnist saadik, mis on nende tee. Kasvamine, keskkond ja teised inimesed panevad nad aga seda teed unustama. Täna toetan oma laste valikuid. Nii on poiss oma jalgpalliga Eesti noortekoondise kandidaat. Plika aga kondab metsas ja teab, et hakkab taimedega inimesi ja loomi ravima. Kui nii siis nii.

Hea tuttav, tuntud ka kui Mary Poppins, Eesti erivajadustega laste poliitikajuht ja Varajase Kaasamise Keskuse omanik ütles mulle kunagi, et lastele piisab, kui anname neile päevas 20 minutit sügavamat kohalolu – paneme kinni oma asjad,  ei kibele juba toimetama. Vaatame neile päriselt silma, kuulame ja tunnetame neid. Näeme neid päriselt.

Usun, et usk ja kohalolu ongi otsetee laste südamesse. See loob ühenduse. Nii võib juhtuda, et pingsa kasvatamise asemel kasvame lastega üksteise südamesse ja see loob eluks palju olulisema baasi, kui mistahes kasvatamise õpetused, uhke praad laual, alati puhtad riided või korras toad.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Shopping Cart
Scroll to Top