Kodust. Teadlikult.

Meie edu määrab ära meie vaimse taastumise kvaliteet!

Teeme elukaaslase Teeduga palju tööd ja üsna ägedaid asju. Meil oli kaks valikut. Kesklinnas „töö ära teha“, et siis korteris mugavalt järgmist hommikut oodata või teha midagi täiesti muule maailmale arusaamatut ja leida taastumiseks parim keskkond.

Siin me oleme. Oma metsas, järvekaldal, pea 120 aastat vanas talumajas. Sõbrad ütlevad, et oleme hullud, linn on kaugel. Tõsi. Linnas olidki kõik asjad lähedal, ainult, et elu ise oli kaugel.

Siin on vaikus, aga ka laulvad linnud, praksuv saunaahi, kriuksuvad aknad. Meie igapäevaelu ei muutu lihtsamaks – sõidame, sorteerime, kasvatame oma toitu, ehitame. Oleme mõlemad ettevõtjad, koolitajad, õppejõud. Meil on kokku neli last, kelle koolid-trennid jäävad linna.

Küll aga muutub meie vaimne taastumine ja meie laste arusaam, kuidas päris elu käib – kuhu läheb prügi, kust tuleb toit, millised taimed ravivad haigusi, millest laulavad linnud, mida tähendab vaikus, mida räägib mets.

Kui suuta see iseendale ja meie neljale lapsele selgeks teha, siis võib küll endale aastate pärast diplomi välja kirjutada. Et oleme ära teinud midagi, mis loob sügavamat väärtust, kui lihtsalt oma aja ära elamine.

Jah. Linn on küll kaugel, aga samas ELU on nii lähedal.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Shopping Cart
Scroll to Top