MINUST

Jagan oma aega metsatalu ja linnakodu vahet, meil kasvab kärgperes kokku neli koolilast, lisaks on meil peres kaks suurt isepäist tiibeti mastifit. Olen kolme raamatu autor ja kirjastaja, ehitan abikaasaga üles rahvusvahelise äri- ja turundusmentorluse ettevõtet ja olen ka rahvusvaheline turundusmentor. Kõige selle kõrval on minus säilinud suur kirg teadlikuks inimeseks olemise kunsti vastu. Mulle meeldib lükata ümber kulunud väljend “on, mis on” ja asendada see väljendiga “on, mis on – seniks, kuniks seda ise muudame!”. 

Kümme aastat tagasi avasin teenindusjuhina Kõue mõisa. See on ainus hotell Eestis, mis on The World Boutique Hotel Awardi konkursil pärjatud tiitliga “maailma kõige inspireerivam butiikhotell”. 

Pärast Kõue Mõisa avamist avasin privaatse coahing’u-maja Koolituskodu, mis sai EASi kvaliteedimärgi EHE (“Ehtne ja Huvitav Eesti”). Coahing’u-maja tavapärased külalised olid ministeeriumid, Eesti tippjuhid ja rahvusvahelised meeskonnad. 

Viis aastat pidasin Koolituskodu, sealt liikusin edasi pagarikoda-kohviku Rohujuur kaasomanikuks ning arendus- ja turundusjuhiks.  

Samal ajal aitasin oma ettevõttega elule mitmeid suuremaid ja väiksemaid ettevõtteid. Koolitasin meeskondi eristuva kliendikogemuse ja klienditeeninduse valdkonnas, turundusmentorina olin toetavas rollis alustavatele ettevõtetele.

Sealt edasi juhtisin Äripäevas konverentsiprogramme ning õpetasin Äripäeva Akadeemias kliendikogemuse arendamist.

Olen kirjutanud äriprojekte alustavatele ettevõtetele. Viimane projekt „Rännak ümber toidumaailma“ võitis ka Tallinna Loomaaia riigihanke. Olin üks noorte töölevärbamise platvormi Suvetiim loojatest. See oli projekt, kus andsime esimese töökogemuse poolesajale Eesti noorele. Olen juhtinud ja algatanud ka mitmeid heategevuslikke projekte. Aastal 2015 sain tiitli “aasta hariduse sõber”. 

Juhtisin 2 aastat Boost Yourselfi turundust ja viisin seal läbi rebranding´ut ning exit´it. Olen õpetanud Nullist Turunduskoolis praktilist turunduspsühholoogiat. Olen Euroopa Innovatsiooniakadeemia turundusmentor ja B2C turundusmentor Kiuas, Soome juhtvas start-up-kiirendis. 

Olen kirjutanud ja kirjastanud kaks enesejuhtimise teemalist raamatut. “Ma ei ole hullult lahe” oli nii edukas, et mind kutsuti enda loodud ainega “Vaimne ensejuhtimine” lektoriks Eesti Siekaitseakadeemiasse. Teine raamat „Minapildi restart” on enesejuhtimise programm, mida saab läbi teha nii iseseisvalt, aga saab õppida ka koolitusel, mida viivad läbi teised mõtteviisi õpetajad. 

Igapäevaselt viin abikaasa ja kolleegi Teet Torimiga Suurem Pilt consulting´us läbi AI turunduskoolitusi. Aastal 2023 nägi ilmavalgust ka meie ühine turundusteemaline raamat “Püsiühendus”. 

Olen ka inspiratisooniesineja, ning teadliku mõtteviisi edendaja Eesti ettevõtetes. 

Olen olnud eristuva kliendikogemuse ja vaimse enesejuhtimise koolituspartneriks paljudele ettevõtetele (Playtech, Genius Sport, Elisa Eesti, Myfitness, Orkla Eesti, Apollo Grupp, Confido kiirkliinikud, Wasa Resort SPA, Ibis Tallinn, TopAuto, Scoro Software, Eesti Töötukassa, Rahandusministeerium, Metropol Spa hotels, SEB Eesti jpt).

Pilootprojektina koostasin Eesti Sisekaitseakadeemiasse teadliku enesejuhtimise õppeaine, mida ka ise esimesel aastal seal õpetasin. Olen kirjutanud sel teemal ka kaks raamatut, millest üks on saanud edukaks programmiks, mille põhjal õpetavad ka teised Eesti eduõpetajad.

Tööalased tegemised

Koolid, koolitused ja kursused

Shopping Cart
Scroll to Top